Salát s třešněmi a kozím sýrem je dokonalým letním pokrmem, který spojuje sladkost čerstvých třešní, krémovou texturu kozího sýra a svěžest zelených listů. Tento salát je nejen vizuálně atraktivní, ale také chuťově bohatý a výživný. Ideální je jako lehký oběd, příloha nebo i jako hlavní chod v horkých letních dnech.

Ingredience

Pro přípravu tohoto lahodného salátu budete potřebovat následující ingredience:

 • 200 g čerstvých třešní (vypeckovaných a rozpůlených)
 • 150 g kozího sýra
 • 100 g mixu salátových listů (rukola, špenát, polníček apod.)
 • 50 g vlašských ořechů (lehce opečených na pánvi)
 • 2 lžíce medu
 • 3 lžíce extra panenského olivového oleje
 • 1 lžíce balzamikového octa
 • Sůl a čerstvě mletý černý pepř podle chuti

Postup

 1. Příprava salátových listů: Salátové listy důkladně opláchněte pod studenou vodou a nechte dobře okapat. Poté je lehce natrhejte na menší kousky a dejte do velké mísy.
 2. Příprava třešní: Třešně omyjte, vypeckujte a rozpulte. Přidejte je do mísy k salátovým listům.
 3. Příprava kozího sýra: Kozí sýr nakrájejte na menší kousky nebo jej můžete rozdrobit prsty. Přidejte ho do mísy k ostatním ingrediencím.
 4. Příprava ořechů: Vlašské ořechy lehce opečte na suché pánvi, dokud nezískají zlatavou barvu a nezačnou vonět. Dejte pozor, aby se nepřipálily. Po vychladnutí je přidejte do salátu.
 5. Příprava zálivky: V malé misce smíchejte med, olivový olej a balzamikový ocet. Důkladně prošlehejte, aby se ingredience spojily. Ochutnejte a případně dosolte a dopepřete podle chuti.
 6. Dokončení salátu: Salátové ingredience v míse lehce promíchejte. Přelijte je připravenou zálivkou a ještě jednou opatrně promíchejte, aby se všechny chutě dobře propojily.

Servírování

Salát s třešněmi a kozím sýrem podávejte okamžitě po přípravě, aby si zachoval svou čerstvost a křupavost. Můžete ho servírovat jako samostatný lehký oběd nebo jako přílohu k hlavnímu chodu. Tento salát se také skvěle hodí jako součást bufetového stolu na letních oslavách a piknicích.

Výživové výhody

Tento salát je nejen chuťově vyvážený, ale také výživný. Třešně jsou bohaté na vitamíny a antioxidanty, které podporují imunitní systém a zdraví srdce. Kozí sýr poskytuje kvalitní bílkoviny a vápník, zatímco salátové listy a vlašské ořechy přidávají důležité vitamíny, minerály a zdravé tuky.

Závěr

Salát s třešněmi a kozím sýrem je dokonalým příkladem toho, jak mohou jednoduché a čerstvé ingredience vytvořit mimořádný pokrm. Tento salát je osvěžující, lehký a plný chutí, což z něj činí ideální volbu pro letní měsíce. Vyzkoušejte tento recept a přidejte do svého jídelníčku kousek letní elegance a zdraví.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Search

About

Lorem Ipsum has been the industrys standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown prmontserrat took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Lorem Ipsum has been the industrys standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown prmontserrat took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.

Archive

Tags

Zatím zde není žádný obsah k zobrazení.

Gallery